אריאל הקלטות

הקלטת תזמורות ומקהלות בהופעות חיות

ערב מאוהב באך

בתאריך 24/02/18, בבית הקשת בראש העין, נערך ערב "מאוהב באך". זהו הערב השלישי בסדרה שערך והעביר דורון רותם.

חדשות

ערב שכולו נבל

בתאריך 12/02/18 נערך ערב שכולו נבל, בבית וייל בכפר שמריהו. במהלך הערב הושמעו יצירות לנבל, יצירות לנבל ולחליל ונבל וכינור. אני ביצעתי את הקלטת הערב ואני מביא כאן כמה דוגמאות. כמובן, שאשמח לקבל תגובות, הארות והערות.

אני מאוהב באך

בתאריך 23/12/17, נערך ערב "אני מאוהב באך", שארגן דורון רותם, במסגרת סדרת הרצאות על י. ס. באך.בערב זה הופיעו מס אמנים וביניהם אפי גרליך, שניגנה מספר אינוונציות מאת באך.זמרת הסופרן עדן עטיאס, בליווי מורתה מרינה, שרה את היצירה של וילה לובוס, המבוססת על יצירה של באך - בכיאנס ברזילראס.

הדרכה למוזיקאים למניעת סיכוני שמיעה

מצורף כאן מאמר המסביר את מבנה האוזן והסכנות מחשיפה למוזיקה בעוצמות חזקות, כפי שהרבה מהאמנים המופיעים נחשפים להן. כמו כן מוסבר כיצד להגן על האזנים מפני סכנות אלו. בסוף הכתבה הבאתי את טבלת משכי זמן מירביים לחשיפה לרעש בעוצמות שונות (והפעם, בעברית)

הקלטות חדשות

בחודשים האחרונים, דורון רותם העביר סדרת ערבים המוקדשים למאיר אריאל ולז'ורג' ברסאנס. במסגרת ערבים אלו, עלו לשיר מספר חובבים שירים של מאיר אריאל ושל ברסאנס. התבקשתי לעשות את ההגברה (למרות שבדרך כלל אני נמנע מלהגביר) וגם הקלטתי מספר ביצועים מעניינים, אותם אני מצרף כאן.

אקוסטיקה - טיפול אקוסטי ראשוני

בפרק זה יבוא הסבר על טיפול אקוסטי ראשוני - בידוד ובליעה

הקלטה בחזרה של האנסמבל של ג'יני רבין

ביום שלישי, ה- 18 ליולי, נערכה חזרה משותפת של חבורות הזמר "האנסמבל" ו"ראש טוב" של ג'יני רבין.החזרה נערכה לקראת נסיעתם של האנסמבל ל"אולימפיידת המקהלות" בריגה. (נאחל להם הצלחה!!!)בגלל חוסר זמן, בצעתי הקלטה בצורה "חפיפית" ומצורף אחד השירים

קצת אקוסטיקה

זוהי הרצאה שניה אותה אני חולק עם העוקבים. הפעם, אנסה להסביר בלשון פשוטה, ככל הניתן, מושגי יסוד באקוסטיקה ושיטות טיפול אקוסטי בחללים מסויימים. בפרק הראשון אסביר מושגי יסוד ובפרק השני אביא שיטות טיפול

ארגזי רמקולים - המשך

בחלק זה אסביר שלוש טכניקות המגדילות את נצילות הרמקול: פורט מוכוון בס ריפלקס ו- מבוך

ארגזי רמקולים

זהו החלק הראשון של הפרק השלישי, של ההרצאה, בו אני מסביר מדוע, בכלל, צריך ארגז רמקול ומה תפקידו של הארגז. מסביר את תופעת "ביטול האיפנון" ושתי שיטות לביטול התופעה. בחלק הבא אביא שיטות נוספות.

קח לך אישה ובנה לה בית - חבורת ראש טוב

לחתונתה של בתה של אחת מחברות הלהקה, נתבקשנו לשיר את השיר "קח לך אישה ובנה לה בית" אשר צולם בוידאו ויוקרן בחתונה.הצילום נעשה ע"י אחד מבני המשפחה ואני הקלטתי את פס הקול.פס הקול של הוידאו מצורף.

ייעוץ אקוסטי

כן. מעבר לעיסוקי בהקלטות, אני נותן גם ייעוץ אקוסטי. מצורף פוסט של חבר בפורום אודיו וקולנוע בייתי, שלו נתתי ייעוץ לטיפול אקוסטי בחדר האזנה למוסיקה, שבביתו.

הרמקול האלקטרו-סטאטי

הרמקול האלקטרו-סטאטי הוא רמקול בעל שיעור עיוותים זניח. בפרק זה אסביר את עיקרון פעולתו. (ע"מ לשמור על פשטות ההסבר, לא הוכנסו שרטוטים ונוסחאות, הנדרשים, בדרך כלל להסבר ממצה יותר)

הרמקול הדינאמי

בפרק השני,, בחלק הראשון, אני מביא הסבר על עקרון ואופן פעולתו של הרמקול הדינאמי

מהו רמקול?

בפרק זה אבהיר מהו רמקול. בפרקים הבאים אסביר כיצד בנוי רמקול, סוגי רמקולים שונים ואביא גם הסברים על ארגזי רמקולים.

איך בוחרים מיקרופון

בפרק זה אסביר, בקצרה, מהם השיקולים בבחירת מיקרופון ליישום ספציפי

המיקרופון - כיווניות קליטה

בפרק זה, אתאר את תכונתו של המיקרופון לקלוט קול המגיע מכיוונים שונים

המיקרופון - טכנולוגיון וסוגים

בפרק זה אביא תיאור קצר של הטכנולוגיות המשמשות לייצור מיקרופונים וסוגי המיקרופונים

קצת תיאוריה למתענינים

בכתבה זו אביא קצת מהתיאוריה של הסאונד

דף עסק

יכולות, ניסיון מקצועי והמלצות

קצת עלי

אריאל הקלטות מתמחה בהקלטה מיקצועית של מוסיקה קלאסית (בעיקר, אך לא רק). הקלטות אלו מיועדות לתזמורות, הרכבים מוסיקאליים, מקהלות וחבורות זמר.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA